м. Київ, проспект Берестейський, 121-Б 8:00 - 17:00 ПН-СБ

Базовий метод

Лікування безпліддя: базовий метод

Часи, коли відсутність або порушення овуляції у жінки позначало про 100% безпліддя у парі, давно пройшли. Сучасні репродуктивні технології і методи лікування дозволяють успішно вирішувати цю проблему. Базовими методами терапії неускладнених форм безпліддя вважаються:

Стимуляція овуляції проводиться при наявності показань тільки в тому випадку, якщо інші дітородні органи пацієнтки не мають патологій. Процедура виконується індивідуально підібраними гормональними препаратами імпортного виробництва за певною схемою, під періодичним контролем УЗД.

Головне завдання гормональної стимуляції - стимуляція виробництва жіночим організмом життєздатних яйцеклітин, придатних для зачаття.

У здорової жінки в кожному менструальному циклі дозріває яйцеклітина. Повністю готовий ооцит виходить з фолікула. Виходу передує кілька днів підготовки організму.

При стимуляції дозрівання і вихід ооцитів відбувається під дією гормонів. Вони «пробуджують» яєчники, забезпечують дозрівання яйцеклітини. Після цього вона збільшується в розмірах. Оболонка фолікула розривається приблизно на 12-14 день менструального циклу. Після цього яйцеклітина потрапляє в черевну порожнину, після в маткову трубу, де очікує запліднення протягом 2 діб. Це ідеальний час для зачаття.

Як правило, на тлі гормональної стимуляції дозріває 1 яйцеклітина, але іноді ооцитів може бути 2 або навіть 3. При заплідненні кількох статевих клітин на світ з'являється двійня або трійня.

У медичному центрі ІГР стимуляція овуляції виконується сучасними гормональними препаратами, які мають мінімальну кількість «побочек» і вкрай рідко викликають таке ускладнення, як гіперстимуляція.

Процедуру проводять досвідчені лікарі в сфері гінекології та репродуктології з багаторічним досвідом роботи.

Другий, не менш популярний і поширений базовий метод лікування безпліддя - внутрішньоматкова інсемінація. З її допомогою можна досягти настання вагітності при певних типах безпліддя. ВМІ відноситься до допоміжних репродуктивних технологій, але при цьому відрізняється від ЕКО. При інсемінації сперма партнера вводиться в порожнину матки пацієнтки, але сперматозоїди самостійно запліднюють яйцеклітину, без медичної допомоги.

Головна відмінність ВМІ від ЕКО: введення сперми партнера не гарантує запліднення, але значно підвищує шанси на успішне зачаття.

Інсемінація в медичному центрі ІГР проводиться одним з наступних способів: спермою партнера; спермою донора.

Основні показання для призначення і проведення внутрішньоматкової інсемінації:

Для проведення ВМІ необхідно, щоб хоча б одна маткова труба повноцінно функціонувала і була прохідною і у партнерки регулярно проходила овуляція.

У медичному центрі IGR перед базовими процедурами лікування безпліддя обидва партнери проходять комплексну діагностику. Для кожної пари підбирається індивідуальний варіант лікування для досягнення бажаного результату настання довгоочікуваної вагітності та народження здорової дитини.

Ефективність внутрішньоматкової інсемінації і стимуляції овуляції в клініці ІГР досягає 30-40% і залежить від таких факторів, як: