м. Київ, проспект Берестейський, 121-Б 8:00 - 17:00 ПН-СБ

Визначення імплантационного вікна

Визначення имплантационного вікна


Перенесення ембріона це завершальний етап протоколу ЕКО. Далі у ембріона починається процес імплантації - прикріплення до внутрішнього шару матки - ендометрію.

Як імплантується ембріон і чи буде імплантація успішної залежить від величезної кількості чинників - від якості отриманого ембріона, стану здоров'я і рецептивність ендометрія. Такий ендометрій сприйнятливий до імплантації ембріона, здатний прийняти його. Якщо товщина ендометрію 9-11 мм, він вважається хорошим і сприяє успішної імплантації. Структура слизової оболонки матки повинна бути тришарова.

Період максимальної зрілості і рецептивності ендометрія називають «імплантаційним вікном». Відкриття вікна імплантації відбувається в природному менструальному циклі на 6-10-й день після овуляції, що відповідає 20-24-го дня менструального циклу. Відкритим воно залишається близько 2-х діб.

У деяких випадках в зв'язку з фізіологічними особливостями організму жінки або під впливом замісної гормональної терапії період може змінитися і змінюватися терміни його настання в меншу / більшу сторону.

Відкриття имплантационного вікна супроводжується появою піноподій - це гладкі випинання поверхневих епітеліальних клітин ендометрія. Досягнувши максимальної величини, вони утворюють складки, нагадуючи квіти або гриби. Якщо піноподій буде мало, «вікно імплантації» буде неповноцінним. Все це може привести до негативного результату ЕКО. Причинами таких явищ можуть бути гормональний дисбаланс, інфекційний процес статевої сфери, хірургічні втручання.

Низька рецептивність ендометрія є однією з причин, що знижують ефективність програм ДРТ, поряд з хромосомними аномаліями клітин ембріона. Так у 25% жінок, які стикаються з проблемами імплантації ембріона, спостерігається і зміна періоду «имплантационного вікна».

Для визначення "имплантационного вікна" ми робимо біопсію ендометрія.