м. Київ, проспект Берестейський, 121-Б 8:00 - 17:00 ПН-СБ

ЕКЗ (запліднення в пробірці)

ЭКО в Киеве, искусственное оплодотворение в пробирке

Штучне запліднення в Києві в Інституті Генетики Репродукції

Завдяки революційному розвитку допоміжних репродуктивних технологій з'явився спосіб лікування безпліддя, який подарував великі надії безплідним подружнім парам. Це метод екстракорпорального запліднення або запліднення «в пробірці», який на сьогоднішній день є найефективнішим методом лікування безпліддя, що допомагає навіть в самих безнадійних ситуаціях. Він застосовується в разі непрохідності або відсутності маткових труб, при чоловічому факторі безпліддя, при ендометріозі, патології яєчників, безплідді неясної етіології та інших захворюваннях. ЕКЗ рекомендується також тим парам, у яких інші методи лікування виявилися неефективними. Чим раніше пара звернеться до ЕКЗ, тим вище у неї шанси на успіх. У зв'язку з цим лікарі радять не продовжувати лікування безпліддя іншими методами більш 1,5-2 років.

Новорожденный ребенок, рожденный после процедуры искусственного оплодотворения ЭКО в Киеве

Суть процедури ЕКЗ (IVF)

Обладнання для проведення процедури ЕКО (ЕКЗ) у Києві

У програмі ЕКЗ після стимуляції яєчників у жінки дозріває кілька фолікулів, в яких знаходяться яйцеклітини. Лікар пунктує яєчник і витягує яйцеклітини, які потім запліднюються спермою чоловіка або донора поза організмом матері в спеціальних умовах. При зниженній якості сперми чоловіка виробляється введення одиничного сперматозоїда в яйцеклітину за допомогою мікроголки (метод ІКСІ). Через кілька днів, отримані ембріони переносяться в порожнину матки жінки, де і продовжують свій розвиток.

Імовірність настання вагітності

Одна спроба екстракорпорального запліднення дає вірогідність зачаття в середньому 20-45%, що навіть трохи вище середньої частоти настання вагітності природним шляхом. Імовірність зачаття в програмі ЕКЗ залежить від віку подружжя, стану їх здоров'я, якості застосовуваних препаратів і матеріалів, числа і якості отриманих ембріонів, і деяких інших чинників. Невдача в одній спробі ЕКЗ ще не означає, що даний метод виявився неефективний.

ЭКЗ+ІКСІ

Майже 95% безплідних пар можуть завагітніти при проведенні їм декількох спроб ЕКЗ. Сучасні допоміжні репродуктивні технології, такі як ЕКЗ і ІКСІ, вже допомогли мільйонам безплідних пар у всьому світі, і ми сподіваємося, що вони допоможуть і Вам.

ЕКЗ: що це таке?

Процедура ИКСИ при искусственном оплодотворении

Ось уже близько тридцяти років штучне (екстракорпоральне запліднення) проводиться в Києві і по всьому світу, де це не заборонено законодавством. ЕКЗ являє собою не що інше, як особливу програму лікування безпліддя, яка має на увазі проведення запліднення поза організмом жінки - в лабораторних умовах за допомогою лікаря ембріолога.

Головні відмінні риси ЕКЗ

При нормальному менструальному циклі в організмі жінки щомісяця дозріває одна повноцінна яйцеклітина, готова до запліднення. При проведенні екстракорпорального запліднення пацієнтці призначається спеціальна гормональна стимуляція овуляції. Її головна мета - забезпечити дозрівання в одному циклі відразу декількох ооцитів, придатних для запліднення.

Крім того, в природних умовах після зачаття запліднена яйцеклітина самостійно просувається по маткових трубах і закріплюється в порожнині матки. При ЕКЗ ооцити витягуються з яєчників під час пункції, запліднюються «в пробірці», потім - поміщаються в спеціальні живильні середовища і інкубатор. Після успішного зачаття вже готові ембріони переносяться в порожнину матки жінки (найчастіше в кількості не більше 1-2 штук).


инкубатор для хранения эмбрионов

Якщо під час запліднення в умовах ембріологічної лабораторії вдалося отримати 3 і більше ембріонів, готових до підсадки, вони можуть бути заморожені в кріолабораторіі для використання в наступних протоколах ЕКЗ.

Можна зробити висновок, що під час штучного запліднення лікарями виконуються всі ті процеси, які не може виконати жіночий організм.

У більшості випадків вагітність наступає незважаючи на:

Найчастіше ЕКЗ призводить до вагітності після проведення декількох протоколів і допомагає обзавестися довгоочікуваним потомством навіть при комбінованому факторі безпліддя (наявності відразу декількох захворювань або патологій органів сечостатевої системи).

Щоб ЕКЗ пройшло успішно, необхідно виконати забір якісних статевих клітин - ооцитів і сперматозоїдів. Для поліпшення якості генетичного матеріалу досить часто після комплексної діагностики обом партнерам рекомендується гормональна терапія.

Основні етапи типового протоколу ЕКЗ

 1. Стимуляція суперовуляції.

Для одночасного дозрівання в циклі декількох ооцитів, проводиться стимулювання яєчників гормонами (гонадотропинами, агонистам, антогоніст). Препарати призначаються жінці починаючи з другого дня менструального циклу. Для кожної пацієнтки підбираються індивідуальні схеми терапії з урахуванням основного діагнозу, загального стану здоров'я, стану і особливостей роботи яєчників.

Варіанти стимуляції суперовуляції:

     2. Пункція яєчників

До 13-15 дня циклу ооцити повністю готові до запліднення. У цей період виконується пункція яєчників. Малоінвазивна процедура проводиться під загальним короткочасним наркозом під контролем лікаря УЗД. Сама маніпуляція займає не більше п'ятнадцяти хвилин. Суть процедури полягає в наступному - в черевну порожнину пацієнтки вводиться спеціальна голка, за допомогою якої виконується пунктирование яєчників. Після - проводиться забір ооцитів за допомогою вакуумного відсмоктування. Відразу після вилучення ооцити переносять в поживні середовища. Уже в умовах лабораторії фахівець виконує запліднення жіночих статевих клітин сперматозоїдами (в той же день).

Після процедури жінка не відчуває дискомфорт і може повертатися до звичного способу життя вже через 1-2 години після маніпуляції.

Забір сім'янної рідини партнера проводиться в день пункції. Якщо чоловік з якихось причин не може прибути в клініку для здачі сперми, необхідна її попередня криоконсервация.

Заморожена сперма зберігається близько півтори години в спеціальних умовах, після чого застосовується для запліднення.

  1. Запліднення «в пробірці»

   Як тільки від пацієнтів отримані статеві клітини, лікар-ембріолог виконує процедуру запліднення in vito.

   Чоловіча сім'яна рідина проходить попередню обробку, яка проводиться для відбору найбільш повноцінних і життєздатних гамет, здатних до зачаття.

   Після процедури обробки сперматозоїди переносяться до яйцеклітин. Саме цей момент є основним і найбільш значущим в процесі ЕКЗ. Якщо чоловіча сім'яна рідина містить достатню кількість повноцінних сперматозоїдів, то запліднення відбувається самостійно. При незадовільній якості сперми (зниженою рухливості сперматозоїдів, їх малій кількості, порушеною морфології) виконується додаткова процедура, іменована ІКСІ. Вона передбачає відбір одного найбільш якісного сперматозоїда і його введення всередину ооцита.

   Для виділення найбільш якісного спермия, проводяться спеціальні дослідження, які дають можливість точно вивчити будову сперматозоїда і оцінити його здатності до успішного запліднення.

   ІКСІ і будь-які інші допоміжні методики здорожують вартість ЕКЗ і оплачуються пацієнтами окремо. Їх виконання і кількість процедур можуть істотно впливати на ціну штучного запліднення.

   Основні додаткові ДРТ:

   • Попередімплантаційна генетична діагностика (ПГД).
   • Кріоконсервація ембріонів і подальше зберігання.
   • Участь в донорських програмах (використання донорських ооцитів або сперматозоїдів) та інші процедури.

             2. Культивування ембріонів

Процес, який займає від 3 до 5 днів. Після запліднення яйцеклітини поміщаються в живильне середовище (схоже з умовами перебування статевих клітин в жіночому організмі) і переносяться в інкубатор.

Тривалість культивації визначається готовністю ендометрія пацієнтки до підсадки, а також необхідністю проведення ДРТ (наприклад, ПГД). Попередімплантаційна діагностика дозволяє визначити важкі генетичні та хромосомні порушення у зародка і вибрати для підсадки тільки ті екземпляри, які таких порушень не мають.

          3. Перенос ембріонів у матку

Лікуючий лікар, а також лікар ембріолог приймають спільне рішення щодо «готовності» самих зародків, а також організму пацієнтки до процедури перенесення. Сама маніпуляція виконується без наркозу. В цервікальний канал жінки вводиться м'який катетер, через який проводиться підсадка. Під час маніпуляції жінка практично не відчуває дискомфорт. Сам процес в обов'язковому порядку контролюється за допомогою УЗД. Пацієнтка має можливість спостерігати на екрані монітора, як зародок потрапляє в її організм.

У разі отримання відразу декількох повноцінних ембріонів, вони можуть бути заморожені в кріолабораторіі на випадок, якщо протокол ЕКЗ виявиться безуспішним.

          4. Підтвердження настання вагітності і подальший контроль

Відразу після того, як ембріони перенесені в матку, жінці призначаються особливі гормональні лікарські засоби, здатні створити необхідні умови для закріплення, а також подальшого розвитку. Доза препаратів підбирається для кожної жінки індивідуально з урахуванням результатів ультразвукової діагностики, яка проводиться через 2-3 тижні після перенесення. В цей же період виконується аналіз крові на ХГЧ. Головна мета його проведення - підтвердження настання вагітності. При позитивному аналізі пацієнтці рекомендується додаткове УЗД для визначення наявності серцебиття плода. Саме серцебиття вважається основним і головним підтвердженням успішного проведення протоколу ЕКЗ.

В якому випадку необхідно робити процедуру ЕКЗ?

Искусственное оплодотворение ЭКО в клинике IGR в Киеве позволит вам стать родителямиДалеко не всім парам, які зіткнулися з безпліддям, показано штучне запліднення. Для проведення ЕКЗ необхідні суворі показання. Найчастіше до лікування за допомогою ДРТ вдаються в наступних випадках:

Кому протипоказано штучне запліднення?

ЕКЗ не можна назвати панацеєю в будь-якій ситуації. У деяких випадках процедура не може бути використана для лікування безпліддя. Найбільш часті протипоказання для ЕКЗ:

Що стосується запальних процесів, то рішення щодо проведення ЕКЗ приймає лікар в кожному конкретному випадку окремо, з урахуванням ступеня його виразності і місця локалізації, результатів аналізів і інших методів діагностики.

Де зробити ЕКЗ у Києві?

Шукайте клініку з перевіреною репутацією, яка не перший рік надає послуги ЕКЗ і може похвалитися відмінними результатами роботи в сфері ДРТ? «Медичний центр ІГР» - найкраще рішення. Багато пацієнтів, які змогли завагітніти з нашою допомогою, називають клініку кращим мед центром столиці в питаннях лікування та діагностики безпліддя як у чоловіків, так і у жінок.

Наші фахівці - це команда професіоналів, які завжди працюють на результат. У нас успішно функціонує власна ембріологічна лабораторія, оснащена необхідним обладнанням. Завдяки цьому відсоток настання вагітностей вже в першому протоколі ЕКЗ в ІГР на порядок вище, ніж в інших медичних центрах і клініках.

«Мед центр ІГР» в Києві застосовує в роботі найбільш передові технології, найбільш затребувані і популярні ДРТ, новітнє обладнання та індивідуальний підхід до кожного пацієнта. Все це дозволяє з року в рік підвищувати результативність лікування. Штучне запліднення від «ІГР» є доступним як для багатьох сімей не тільки Києва і України, які зіткнулися з проблемою безпліддя, але і для іноземних громадян з Італії, Румунії, Молдови, Білорусі, Великої Британії та США, Ізраїлю, Іспанії, Франції, Німеччини.

Хочете дізнатися максимум корисної інформації про нашу клініку або записатися на прийом до лікаря? Відвідайте офіційний сайт медичного центру.

ЕКЗ запліднення в клініці «ІГР» в Києві - найкращий вибір для сім'ї, яка мріє про народження здорової дитини найближчим часом!

Терміни:


Допоміжні репродуктивні технології - усі методи лікування й процедури, пов'язані з обробкою яйцеклітин і сперматозоїдів з метою настання вагітності. До ДРТ відносяться: внутрішньоматкова інсемінація, ЕКЗ, кріоконсервація ембріонів, донорство яйцеклітин і ембріонів, сурогатне материнство.


Екстракорпоральне запліднення - метод лікування безпліддя, при якому яйцеклітини витягуються з яєчників жінки, запліднюються сперматозоїдами чоловіка (донора) в умовах ембріологічної лабораторії. Отримані в результаті ембріони переносяться в матку жінки.


Метод ІКСІ - словосполучення, складене з латинських коренів: intra - в всередину, cytoplasma - вміст клітини, spermium - сперматозоїд. Метод штучного запліднення, при якому один єдиний сперматозоїд за допомогою найтоншої мікроголки впорскують в яйцеклітину.


Ембріон - яйцеклітина, запліднена сперматозоїдом і пройшла як мінімум одну поділку.

Яйцеклітина - жіноча статева клітина.