м. Київ, проспект Перемоги, 121-Б 8:00 - 18:00 ПН-СБ

Вітрифікація ембріонів

Витрификация эмбрионов в Киеве в клинике ИГР

Найчастіше трапляється так, що в процесі протоколу ЕКЗ (екстракорпорального запліднення) вдається отримати кілька «якісних» ембріонів. Однак, щоб мінімізувати ризик виникнення багатоплідної вагітності, в порожнину матки пацієнтці переносяться всього лише два-три з них. Решту ембріонів рекомендується зберегти на майбутнє - заморозити. Для цього використовуються сучасні кріотехнології, зокрема, метод вітрифікації ембріонів. З його допомогою виконується миттєва заморозка зародків, завдяки чому ембріони можуть успішно використовуватися в наступних протоколах ЕКЗ.

Вітрифікація ембріонів є особливим методом кріоконсервації, суть якого полягає в ультрашвидкому заморожуванні. Головна особливість подібного способу збереження ембріонів і інших біоматеріалів - рідина в матеріалі не кристалізується, а приймає склоподібну форму, що дозволяє уникнути пошкодження клітин в процесі розморожування.

Як правило, вітрифікація ембріонів виконується в спеціально обладнаних лабораторіях кваліфікованим персоналом на 3-5 день «життя» зародка. Статистика говорить про те, що рівень виживання ембріонів в процесі збереження подібним способом становить 99 відсотків. Крім того, в ході численних досліджень вченим вдалося довести, що пороки розвитку при підсаджуванні розморожених ембріонів зустрічаються нітрохи не частіше, ніж при підсаджуванні «свіжих» зародків.

Поява нового методу кріоконсервації стала справжньою революцією в репродуктивній медицині. Лікарі отримали можливість відстрочити пересадку повноцінних ембріонів на необхідний період часу (до наступного менструального циклу, необхідної товщини ендометрія і т.п.).

 Крім того, якщо протокол ЕКЗ виявився невдалим, вітрифікація ембріонів дає можливість вже в наступному циклі виконати нову підсадку вже готових до цього зародків. При цьому жінці-пацієнтці не потрібно знову проходити стимуляцію і процедуру отримання зрілих яйцеклітин, що значно економить час, фінансові ресурси і сили.

Завдяки такому способу якісного збереження ембріонів, лікар має можливість призначити процедуру перенесення ембріонів саме на той день, коли ймовірність настання вагітності виявиться максимальною, а також мінімізувати можливість настання багатоплідної вагітності. В результаті пара може сама визначити бажану кількість майбутніх дітей.

Як відбувається процедура вітрифікації?

Отримані в результаті успішного запліднення ембріони переносяться в спеціальні контейнери, після чого занурюються в резервуар з рідким азотом, температура якого становить -196 градусів. Подібним чином ембріони можуть зберігатися довгий період часу, до наступного розморожування і використання за призначенням.

Процес розморожування також є досить нескладним: ембріони витягуються з рідкого азоту і поміщаються в так зване культуральне середовище, завдяки чому вдається видалити залишки кріопротектора, який застосовується для заморожування.

Коли показана вітрифікація ембріонів?

Вітрифікація ембріонів рекомендується не тільки при отриманні надлишкової кількості «якісних» ембріонів в протоколі ЕКЗ, але і в таких випадках:

- якщо у пацієнтки є підвищений ризик виникнення синдрому гіперстимуляції яєчників;

- в процесі імплантації ембріонів були виявлені такі захворювання, як недорозвинення матки, поліпи ендометрію і т.п .;

- в день пересадки ембріона у пацієнтки виявилася кровотеча або виникли інші проблеми зі здоров'ям.

Крім того, багато вчених стверджують, що в процесі протоколу ЕКЗ краще використовувати ті ембріони, які були схильні до вітрифікації. Численні дослідження підтверджують, що при підсадці розморожених ембріонів значно знижується ризик передчасних пологів, а також народження мертвої дитини.