м. Київ, проспект Перемоги, 121-Б 8:00 - 17:00 ПН-СБ

Кріоконсервація тканин яєчка

Криоконсервация или заморозка тканей яичка в клинике ИГР

Замороження тканин яєчка в Києві

З кожним роком в світі зростає кількість безплідних сімейних пар з чоловічим фактором безпліддя, а також кількість чоловіків, у яких виявляють різні онкологічні захворювання. Зважаючи на це досить часто виникає потреба в збереженні біоматеріалу для можливості народження дитини в майбутньому.

Досить часто медики вдаються до використання сучасних кріотехнологій для кріоконсервації тканин яєчка.

Якщо не вдаватися в подробиці, то можна сказати, що кріоконсервація тканин яєчка - це процедура, під час якої витягнуті чоловічі статеві клітини і тканини (як правило, хірургічним шляхом), заморожуються для використання в майбутньому.

Як правило, дана процедура проводиться, якщо:

- на чоловіка чекає серйозне лікування онкологічних захворювань (в тому числі раку яєчка) хіміопрепаратами, які чинять негативний вплив на фертильність;

- подружня пара, якій поставлено діагноз безпліддя, планує лікування за допомогою методів допоміжної репродукції (ЕКЗ, ІКСІ і т.п.). Процес забору тканин чоловічих репродуктивних органів виконується виключно за згодою самого пацієнта.

Сама процедура кріоконсервації виглядає наступним чином:

1. Проводиться біопсія тканин яєчка.

2. Виконується перевірка отриманого біоматеріалу на придатність до подальшого застосування, шляхом виділення потенційних «кандидатів-сперматозоїдів», які можуть бути використані в процесі запліднення.

3. Проводиться поділ отриманих тканин і клітин в кілька різних контейнерів (для виключення псування всього біоматеріалу при форс-мажорних обставинах).

4. Тканини і клітини піддаються миттєвому заморожування в рідкому азоті, температура якого становить, в середньому, мінус 196 градусів.

Незважаючи на те, що кріоконсервація тканин яєчка відкриває широкі можливості для збереження якісного біоматеріалу, який може бути використаний в майбутньому для зачаття дитини, даний метод має свої недоліки.

У разі виявлення онкологічного захворювання в репродуктивних органах чоловіка, під час біопсії може бути отриманий матеріал, в якому ховається рак. Саме тому перед використанням біоматеріалу, одержаного у онкологічного хворого, фахівці попередньо проводять його ретельне дослідження і оцінюють стан отриманих сперматозоїдів.