м. Київ, проспект Берестейський, 121-Б 8:00 - 17:00 ПН-СБ

Неінвазивні методи

Лікарі рекомендують кожній жінці, яка замислюється про народження дитини, пройти комплексне обстеження ще на етапі планування вагітності. Ідеальний варіант - якщо обидва партнери попередньо звернуться до медичного закладу, пройдуть огляд у лікаря і всі необхідні лабораторні дослідження. В такому випадку ще до настання вагітності у пари буде можливість пройти лікування виявлених захворювань і замислюватися про зачаття вже будучи абсолютно здоровими.

Однак, досить часто зачаття відбувається незаплановано. В такому випадку новина про вагітність стає справжньою несподіванкою для жінки.

Якщо трапилося саме так, то необхідно якомога швидше звернутися до лікаря для підтвердження наявності вагітності і її локалізації (маткова або позаматкова), встановлення її строків, можливих загроз переривання на ранніх термінах і проходження всіх необхідних лабораторних досліджень.

Головне завдання різних методів діагностики під час вагітності - визначення можливих генетичних і хромосомних відхилень, а також аномалій розвитку у плода. Офіційні статистичні дані свідчать про те, що у порядку п'яти відсотків подружніх пар присутній високий ризик народження малюка з різними вродженими патологіями. Крім того, в переважній більшості випадків мова йде про абсолютно здорових батьків, у яких, з якої-небудь причини, народжується хвора дитина. Для багатьох народження такого малюка стає справжньою трагедією.

Як показує практика, найчастіше виявити хромосомні або генетичні відхилення у плода можливо на самих ранніх термінах вагітності. Найчастіше для цього використовуються так звані інвазивні методи діагностики, які є найбільш інформативними і точними. Головний їх недолік - високий ризик переривання вагітності. Саме тому подібні методи дослідження плода використовуються лише при наявності серйозних показань.

У переважній більшості випадків жінці показані неінвазивні методи дослідження. Основним і найбільш поширеним з них є УЗД при вагітності. Також досить часто пацієнтки проходять біохімічний скринінг і деякі інші види нетравматичних і абсолютно безпечних видів дослідження.

Незамінною в акушерстві та гінекології є ультразвукова діагностика. УЗД відноситься до категорії високоінформативних і абсолютно безпечних при вагітності методів діагностики. При відсутності ускладнень, вагітна проходить три планових УЗД (по одному в кожному триместрі вагітності). Також пацієнтці, за показами лікаря, можуть бути призначені додаткові УЗД на будь-якому терміні вагітності.

Додатково вагітній може бути призначено так зване допплерометричне дослідження. Головне його завдання - оцінити стан матково-плацентарно-плодового кровообігу, характер якого безпосередньо впливає на розвиток вагітності. Даний вид діагностики призначається при цілому ряді захворювань і відхилень у стані здоров'я вагітної (наприклад, при підвищеному артеріальному тиску, набиранню занадто великої маси тіла, різних захворюваннях нирок, всіляких відхилень у розвитку плоду і т.д.)

На пізніх термінах вагітності (починаючи з тридцятого тижня), жінці може бути призначено кардіотокографічне дослідження (КТГ). Воно дає можливість оцінити частоту серцевих скорочень плода, кількість рухів і зробити висновки про наявність чи відсутність ознак гіпоксії (кисневого «голодування»).

Варто відзначити, що неінвазивні методи дослідження можуть бути призначені пацієнтці на будь-якому терміні вагітності за показаннями лікаря.