м. Київ, проспект Перемоги, 121-Б 8:00 - 17:00 ПН-СБ

Процедура PESA при лікуванні чоловічого безпліддя

Процедура Pesa при лечении мужского бесплодия

Однією з найбільш поширених причин чоловічого безпліддя є непрохідність сім'явивідних шляхів. Подібний тип недуги називається обструктивним безпліддям. Уже багато років для вирішення цієї проблеми застосовується мікрохірургічні операції, проте необхідно відзначити, що відсоток їх успіху досить низький.

Сучасні технології дозволяють уникнути операції і в той же час подарувати чоловікові радість батьківства. Йдеться про новаторські методи TESA і PESA. Сутність даних маніпуляцій полягає в наступному: з чоловічого яєчка береться частина тканин і сім'яна рідина. Шляхом відбору виділяється один або декілька активних сперматозоїдів з завершеним сперматогенезом. Після сперматозоїд вводиться в цитоплазму яйцеклітини і переноситься в організм майбутньої матері. Таким чином, майбутня дитина буде повністю генетично споріднена батькам.

TESA і PESA є варіантами однієї і тієї ж процедури - забору епідіміальной рідини для подальшого виділення сперматозоїдів. Однак є й відмінності:

Обидві процедури є першою стадією ЕКЗ - екстракорпорального запліднення яйцеклітини. Звичайно, TESA і PESA не здатні вирішити проблему непрохідності сім'явивідних шляхів, проте ефективно допомагають перейти відразу до стадії розвитку ембріона.

Обов'язковою умовою для проведення процедур є наявність сім'яної рідини в тканинах яєчок. Чим більше нормальних рухливих сперматозоїдів вдається витягти, тим вище ймовірність вдалого запліднення. Питання про використання сперматозоїдів вирішує лікар-ембріолог. Іноді трапляється, що запліднення неможливо, так як в заборі сперми немає функціональних чоловічих статевих клітин (їх сперматогенез може бути порушений внаслідок тривалої непрохідності сім'явивідних шляхів).

Дані операції зазвичай проводяться в той день, коли здійснюється забір яйцеклітин у жінки. Після екстракорпорального введення сперматозоїдів ембріон протягом декількох днів зберігають в спеціальних інкубаторах, після чого переносять в організм жінки. Решта сперматозоїдів в обов'язковому порядку піддаються заморожуванню. Це необхідно для того, щоб, в разі невдалої ЕКЗ-процедури, не було потреби знову проводити біопсію яєчка або придатків.