м. Київ, проспект Перемоги, 121-Б 8:00 - 17:00 ПН-СБ

Кріоконсервація

Криотехнологии в Киеве от клиники ИГР

В останні роки технології низьких температур широко використовуються в різних сферах життєдіяльності людини: в сільському господарстві, в металургії і машинобудуванні, харчовій промисловості і, звичайно ж, медицині.

В охороні здоров'я кріотехнології широко застосовуються для збереження крові і її компонентів, стовбурових клітин та інших біологічних матеріалів.

Широке застосування кріотехнології отримали при лікуванні різних форм і видів безпліддя.

Найчастіше сімейні пари, яким поставлений діагноз безпліддя, намагаються побороти недугу з допомогою репродуктивних технологій. У такому випадку досить часто вдаються до кріоконсервації таких біоматеріалів, як ооцити (яйцеклітини), сперматозоїди і ембріони.

Завдяки тому, що під впливом низьких температур матеріал, призначений для зберігання, не пошкоджується, а його властивості залишаються незмінними, кріотехнології відкривають широкі можливості для бездітних сімей, а також для чоловіків і жінок, які планують народження дитини в майбутньому.

Найбільш поширеним і часто використовуваним в медичній практиці є метод кріоконсервації, іменований вітрифікація. Під час заморожування біоматеріалу за допомогою даного методу рідина змінює свій фізичний стан за лічені секунди. Завдяки цьому вдається уникнути утворення кристалів в рідині, які можуть пошкодити клітини при зворотному перетворенні в первісний стан.

Кріотехнології при заморожуванні ооцитів

Жінці може бути запропоновано заморожування яйцеклітин в тому випадку, якщо:

- пацієнтці призначено складне лікування, яке може вплинути на якість ооцитів (наприклад, лікування хіміопрепаратами при онкології);

- в разі майбутньої операції з видалення яєчників;

- якщо жінка планує відкласти вагітність і хоче стати матір'ю в майбутньому.

Кріотехнології для заморожування чоловічий сім'яної рідини - сперми

Статеві кулеткі представників сильної статі прекрасно переносять процедуру заморозки-розморозки і при цьому не втрачають свої первинні властивості. Завдяки цій особливості розморожений біоматеріал чоловіка-пацієнта часто застосовують в процесі лікування безпліддя за допомогою ЕКЗ. Як правило, до кріоконсервації сперми вдаються, якщо:

- чоловіка очікує серйозне лікування або медичні маніпуляції, які можуть мати негативні наслідки для репродуктивного здоров'я;

- чоловік не може в день проведення процедури штучного запліднення присутнім в клініці;

- робота пацієнта пов'язані з перебуванням у шкідливих умовах.

Кріоконсервація ембріонів

В одному протоколі ЕКЗ жінці в матку підсаджується 2-3 ембріона. Однак, часто вдається отримати більшу кількість «якісних» зародків. В такому випадку парі може бути запропоновано заморожування ембріонів для використання в майбутньому.

У більшості випадків ембріони добре переносять процедуру заморожування. В цей же час їх клітини залишаються неушкодженими. Також в ході численних досліджень було встановлено, що частота приживання розморожених ембріонів майже не нижча, ніж «свіжих».