м. Київ, проспект Перемоги, 121-Б 8:00 - 17:00 ПН-СБ

Лікування жіночого безпліддя

Лікування жіночого безпліддя в Києві в клініці ІГР

Вартість лікування жіночого безпліддя

ЕКЗ + ІКСІ (можливо з ПГД (передімплантаційної генетичної діагностикою ембріонів)) + медикаменти.

Ціна від 50 000 до 90 000 грн .

Подробиці за телефонами : (044) 220-00-03, (096) 220-00-03, (095) 220-00-03, (093) 220-00-03.

Жіноче безпліддя: комплексна діагностика і лікування в Києві

Пропонуємо комплексний підхід до проблеми лікування безпліддя. Більше 75 відсотків сімейних пар, які звернулися в нашу клініку, досягають бажаного результату - стають батьками довгоочікуваного малюка.

Наша медична установа готова провести комплексну діагностику з використанням найсучасніших діагностичних методів в найстисліші терміни. Після обстеження лікар розробить спеціально для вас індивідуальну програму лікування з урахуванням стану вашого здоров'я. Адже індивідуальний підхід до кожного пацієнта - одне з головних переваг співпраці з нами.

Етапи діагностики

Для визначення причин, що викликали проблеми із зачаттям, попередньо проводиться комплексне обстеження кожної пацієнтки одночасно за кількома напрямками:

УЗД органів малого таза

Даний вид дослідження дозволяє визначити:

 • розміри і анатомічну будову статевих органів (матки, яєчників);
 • наявність вроджених аномалій в будові органів сечостатевої системи;
 • наявність домінантного фолікула в кожному менструальному циклі;
 • наступ або відсутність овуляції;
 • товщину ендометрія на кожному етапі менструального циклу.

  УЗД черевної порожнини при діагностиці безпліддя у жінокПід час проведення УЗД, за рекомендацією лікаря, може бути виконана допплерометрия, яка дозволяє визначити, наскільки добре статеві органи забезпечуються кров'ю і не відбувається її застій в органах малого таза.

  1. Лабораторні аналізи, головне завдання яких - визначити наявність захворювань, що передаються статевим шляхом (ЗПСШ).
  2. Визначення наявності запального процесу в органах малого таза. Найчастіше саме запальні захворювання, навіть уповільнені, є основною причиною жіночого безпліддя.
  3. Дослідження на прохідність маткових труб. Виконується без серії рентгенівських знімків, що робить процедуру абсолютно безпечною для здоров'я пацієнтки.
  4. Визначення гормонального фону, головне завдання - дослідити рівень основних статевих гормонів в першій і в другій фазі менструального циклу.

Виключення імунологічної несумісності партнерів (посткоїтальний тест).

Крім вищевказаних діагностичних процедур, жінці можуть бути призначені і інші методи дослідження з урахуванням її стану здоров'я та відхилень в роботі репродуктивних та інших органів і систем.

Ми не втрачаємо навіть найменший шанс на вагітність! Якщо він є, то ми вміло його використовуємо!

Наша клініка має все необхідне діагностичне обладнання та найсучаснішу лабораторію, завдяки чому всі дослідження проводяться оперативно і на найвищому рівні.

Жіноче безпліддя: що це?

Існує величезна безліч всіляких визначень терміна «безпліддя». Кожен трактує його, по-своєму. Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) визначає безпліддя, як нездатність сімейної пари зачати дитину природним шляхом протягом року регулярних статевих відносин без використання контрацептивів.

Жіноче безпліддя: основні види

На сьогоднішній день існує декілька основних класифікацій жіночого безпліддя.

 1. У залежності від того, мала жінка вагітність в минулому чи ні, розрізняють первинне і вторинне безпліддя. При первинному раніше наступ вагітності не діагностувалося. При вторинному в анамнезі пацієнтки були вагітності, які (з яких-небудь причин) закінчувалися викиднем, мимовільним абортом тощо.
 2. У залежності від причин, що викликали недугу, безпліддя буває:
  • трубне (пов'язано з непрохідністю маткових труб, яка виникає на тлі невилікуваних запальних процесів в органах малого таза, спайок після оперативних втручань, важкого розродження в минулому);
  • ендокринне (пов'язано з порушенням гормонального фону, що в свою чергу викликає різні порушення в роботі яєчників, в тому числі і відсутність овуляції, які і перешкоджають зачаттю природним шляхом);
  • викликане запальними захворюваннями (як правило, різні запальні процеси в органах малого таза є наслідком всіляких інфекцій і ЗПСШ);
  • імунологічне (даний вид безпліддя не дуже добре відомий лікарям. Як правило його пов'язують з наявністю у жінки певних антитіл, які згубно позначаються на чоловічій спермі або призводять до повного знищення сперматозоїдів. Головний спосіб лікування - штучна інсемінація);
  • психологічне (викликано різними порушеннями в психоемоційному стані жінки, яке має безпосереднє відношення до роботи репродуктивної системи).

Ще одна з маловивчених форм безпліддя - це безпліддя, пов'язане з передчасним виснаженням яєчників. Найчастіше таке явище називають раннім клімаксом. Воно пов'язане з тим, що у жінки передчасно (по досягненню тридцяти років) закінчується запас жіночих статевих клітин - яйцеклітин. Як правило, в таких випадках застосовується гормональна терапія.

Найбільш часті причини жіночого безпліддя: які вони?

Відсутність овуляції

Відхилення пов'язано з невиходом дозрілої яйцеклітини з фолікула, що може бути викликано найрізноманітнішими причинами. Усувається така проблема за допомогою спеціальних препаратів, які вводяться пацієнтці в певну фазу менструального циклу.

Ендометріоз

Вважається найпоширенішою причиною нездатності жінки до зачаття дитини. Основні симптоми - нерегулярні і дуже рясні «місячні», які супроводжуються болями в області живота. Як правило, при хірургічному лікуванні вдається усунути проблеми і домогтися настання довгоочікуваної вагітності.

Полікістоз яєчників

Також досить часта причина безпліддя, визначити походження якої досить проблематично. Навіть комплексне обстеження пацієнтки часто не дає відповіді на питання щодо причин виникнення полікістозу. Його основні прояви- це порушення менструального циклу і, як наслідок, відсутність овуляції або інші збої в різних фазах циклу.

Непрохідність маткових труб

Пов'язана з механічними перешкодами, які з'являються на шляху руху статевих клітин. Вони не дозволяють як чоловічим, так і жіночим статевим клітинам возз'єднатися для успішного зачаття. Головний спосіб лікування - лапараскопія, яка дає позитивний ефект лише в половині випадків. В інших рекомендується використання ЕКЗ.

Жіноче безпліддя: сигнали тривоги

В більшості випадків при будь-яких збоях в роботі жіночої репродуктивної системи присутній стандартний набір симптомів. Головний з них - ненастання вагітності протягом року регулярних статевих відносин.

Варто акцентувати особливу увагу на те, що чим раніше виявлено і розпочато ефективне лікування, тим більша ймовірність настання вагітності.

Крім відсутності вагітності жінку можуть турбувати і інші тривожні симптоми, а саме:

 • нерегулярний менструальний цикл, занадто рясні або хворобливі «місячні»;
 • кровомазання в різні періоди менструального циклу;
 • зайву вагу;
 • недостатня маса тіла;
 • болю в нижній частині живота;
 • занадто рясний волосяний покрив.

Важливість діагностики при лікуванні різних форм і видів жіночого безпліддя

Як відомо, правильна постановка діагнозу - це 50 відсотків успіху лікування. Саме тому комплексна діагностика має велике значення для результативності лікування безпліддя. Незалежно від того, у кого виникли симптоми недуги, пройти комплексне обстеження повинні і чоловік, і жінка. Як правило, для партнера досить здати один єдиний аналіз - спермограмму. У тому випадку, якщо в ній не виявлено будь-які відхилення, то переходять до комплексного обстеження жінки, яке включає:

 1. Збір первинних даних. Лікуючий лікар проводить опитування пацієнтки, головне завдання якого - скласти історію хвороби жінки. Задаються питання щодо перенесених хірургічних втручань, інфекційних захворювань, захворювань у близьких родичів і т.п. Після отримання необхідних відомостей і огляду, лікар може зробити перші припущення щодо можливих причин безпліддя і скласти індивідуальну програму подальшого обстеження.
 2. Лабораторні аналізи. Щоб з упевненістю назвати причини безпліддя також необхідно здати цілий ряд аналізів. Основні з них - це аналізи на ЗПСШ. Також пацієнтці може бути запропоновано здати аналізи на статеві гормони і гормони щитовидної залози. Саме вони дозволяють оцінити стан ендокринної системи.

Ультразвукове дослідження.

Без даного виду діагностичної процедури неможливо уявити комплексне обстеження жінки. УЗД дозволяє виявити не тільки відхилення в будові статевих органів, а й цілий ряд інших серйозних захворювань, які можуть служити причиною безпліддя. Наприклад, такі захворювання, як ендометріоз або полікістоз яєчників.

Традиційні тести, що дозволяють визначити активність і ефективність функціонування яєчників:

вимір базальної температури. Простий і доступний для кожної жінки спосіб визначити наступ овуляції. Його суть полягає в щоденному вимірі температури тіла вранці і складанні графіка. У тому випадку, якщо в графіку є поділ на 2 фази з різницею в температурі в 0,4 градуса, то овуляторні здатності яєчників вважаються нормальними. Тривожні симптоми, які можуть говорити про відхилення в процесі овуляції - це несуттєвий підйом температури і більш короткий другий період. Монофазний графік є свідченням повної відсутності овуляції.

цервікальне число. Метод дослідження пов'язаний з визначенням в крові жінки рівня естрогенів. Як правило, потрібно кілька повторних здач аналізу для більш точного визначення стану репродуктивної системи.

В разі необхідності, жінці можуть бути призначені і інші методи дослідження (за рекомендацією лікаря).

Головна мета комплексного обстеження паціенток- зменшення кількості жінок, яким поставлений діагноз «безпліддя неясного генезу».

Можливі додаткові методи дослідження

МРТ головного мозку

Проводиться з метою виключення можливості наявності пухлиноподібних утворень в гіпофізі, які можуть служити однією з причин безпліддя. У разі виявлення доброякісних новоутворень пацієнтці призначається гормональна терапія.

Біопсія ендометрія

Проводиться при неясних причинах безпліддя і при підозрах на порушення в його будові. Найчастіше призначається пацієнтці після кількох невдалих спроб штучного запліднення.

Гістеросальпінографія

Метод дослідження, який дозволяє відповісти на питання щодо прохідності маткових труб, а також дозволяє оцінити стан матки і наявність хвороби, що передаються статевим шляхом, в органах малого таза.

Лапараскопія

В випадках безуспішності лікування безпліддя проводиться лапараскопічна діагностика. Її головне завдання - оцінити стан репродуктивних органів, а також виявити можливі причини безпліддя.

Як правило, більшість діагностичних процедур призначаються пацієнткам в першій фазі менструального циклу. Це дозволяє отримати більш достовірні дані і не перервати можливу вагітність.

Варто пам'ятати, що саме комплексне обстеження і визначення причин безпліддя дозволяє ефективно боротися з цією недугою для досягнення головної мети - довгоочікуваної вагітності та народження здорової дитини.

Все про лікування безпліддя у жінок

 

Медицинская консультация при лечении бесплодия у женщинПісля того, як жінка пройшла всі необхідні діагностичні процедури і були встановлені першопричини неможливості зачаття природним шляхом, лікар розробить для пацієнтки індивідуальну програму лікування. Головне завдання лікувальних заходів - усунути причини, що перешкоджають настанню вагітності.

При різних порушення в роботі яєчників ефективною є комплексна гормональна терапія. При наявності статевих інфекцій або ЗПСШ застосовуються антибіотики і антибактеріальні препарати. Також в ході лікування досить часто виникає необхідність хірургічних втручань. Наприклад, для видалення доброякісних новоутворень. Щоб домогтися бажаного результату слід відповідально підійти до лікування і строго виконувати всі розпорядження лікаря.

Статистичні дані говорять про те, що в разі правильної постановки діагнозу, ефективність лікування безпліддя у жінок становить близько 60 відсотків.

Якщо консервативне або хірургічне лікування не допомогли і вагітність не наступила, то медики можуть запропонувати лікування безпліддя за допомогою сучасних репродуктивних технологій. Головним методом допоміжної репродукції, який дозволяє лікувати різні види і форми безпліддя у жінок, є ЕКЗ (запліднення «в пробірці»).

ЕКЗ - сучасний метод лікування безпліддя

 

Суть методу полягає в тому, що у жінки виконується забір зрілих статевих клітин - яйцеклітин, після чого в лабораторних умовах проводиться їх запліднення сперматозоїдами, отриманими з чоловічої сперми. Ті ембріони, які успішно розвиваються після запліднення в лабораторних умовах протягом декількох днів, переносяться в порожнину матки пацієнтки (як правило, в кількості 2-3 штук).

Сам протокол ЕКЗ є досить складним процесом, який складається з декількох основних етапів:

 • забір жіночих і чоловічих статевих клітин, необхідних для запліднення;
 • запліднення яйцеклітин сперматозоїдами в лабораторних умовах;
 • перенесення «кращих» ембріонів в порожнину матки;
 • визначення настання вагітності;

подальше спостереження за перебігом вагітності.

Після того, як ембріони перенесені в матку, жінці призначається прийом спеціальних ліків, які сприяють закріпленню зародків і їх подальшого успішного розвитку.

Досить часто підсадка в матку відразу декількох ембріонів призводить до багатоплідної вагітності. Вважати цю обставину недоліком методу чи ні - особиста справа кожної сімейної пари. Однак, варто пам'ятати, що багатоплідна вагітність - це завжди підвищених ризик як для самої породіллі, так і для майбутніх дітей.

Сьогодні за згодою пацієнтки може застосовуватися так звана технологія селекції ембріонів. Її головне завдання - відібрати з можливих претендентів один, «найкращий» ембріон, який і буде поміщений в матку. Даний метод дозволяє підвищити вірогідність зачаття і виключає таке ускладнення, як багатоплідна вагітність при ЕКЗ.

Метод донації ооцитів

В тому випадку, якщо немає можливості отримати яйцеклітини самої пацієнтки, то медики вдаються до методу донації ооцитів, який полягає у використанні яйцеклітини іншої жінки-донора.

В переважній більшості випадків в лікарнях немає необхідного запасу донорських яйцеклітин, так ка жінки не надто охоче погоджуються на забір матеріалу. Тому найчастіше донорами яйцеклітин стають родички або близькі друзі.

Метод донації ооцитів використовується в наступних випадках:

 • при видалених яєчниках у жінки;
 • ранньому настанні клімаксу;
 • наявності небезпечних генетичних захворювань, які з великою часткою ймовірності можуть передатися дитині.

Даний метод має і певні протипоказання. Основні з яких - це онкологічні захворювання, а також психологічні розлади.

У багатьох країнах світу цей метод заборонений з релігійних і етнічних міркувань. У тих, де він дозволений, досить проблематичною є процедура юридичного оформлення донації ооцитів.

Сурогатне материнство

Сурогатне материнство - один із способів стати батьками довгоочікуваного малюка

У найважчих випадках, при відсутності матки у жінки, різних складних аномаліях в будові статевих органів або інших проблемах зі здоров'ям, виходом зі сформованої ситуації може стати сурогатне материнство. Воно є одним з альтернативних методів лікування безпліддя.

Суть методу

Проводиться забір статевих клітин пацієнтки і її партнера. У лабораторних умовах виконується запліднення. Після цього ембріон підсаджується в матку сурогатної матері. Після виношування і пологів дитина передається парі. При такому способі запліднення дитина має генетику своїх батьків.

Основні заходи профілактики жіночого безпліддя

Всім прекрасно відомо, що хворобі набагато легше запобігти, ніж в подальшому лікувати. Саме тому профілактичні заходи щодо попередження безпліддя повинні проводитися з самого дитинства. Тут, перш за все, мова йде про захворювання органів сечостатевої системи.

Особливу увагу слід приділити комплексному і своєчасному лікуванню таких інфекційних захворювань, як:

 • грип;
 • краснуха;
 • кір;
 • тонзиліт тощо.

Ці, як здфється на перший погляд, нешкідливі захворювання, в майбутньому можуть стати причиною безпліддя у жінок.

В процесі дорослішання дівчинки батьки повинні відстежувати, яким чином проходить розвиток статевих органів. У разі найменших відхилень негайно звертатися за консультацією до фахівця. Своєчасна діагностика і лікування відхилень в майбутньому допоможе уникнути серйозних проблем в роботі репродуктивних органів.

Дівчата-підлітки повинні уникати суворих дієт, які можуть спровокувати цілий ряд проблем:

 • збої в менструальному циклі;
 • зміни в будові жіночих статевих органів;
 • порушення в роботі ендокринної системи та шлунково-кишкового тракту.

Все це в майбутньому може стати причиною жіночого безпліддя, яке важко піддається лікуванню. Також лікарі не рекомендують занадто ранній початок статевого життя. Ідеальний вік (по рекомендаціях Всесвітньої організації охорони здоров'я) - 18-20 років. До цього моменту закінчується процес формування статевих органів жінки.

Дорослі жінки повинні регулярно проходити огляди у гінеколога і своєчасно лікувати виявлені запальні захворювання, інфекції, що передаються статевим шляхом, тощо.

Заходи, які допоможуть запобігти жіночому безпліддю:

 • правильний спосіб життя (відмова від шкідливих звичок, регулярні заняття спортом, повноцінне харчування);
 • гігієна статевих органів і статевого життя;
 • мінімізація стресових ситуацій;
 • утримання від статевих відносин під час менструації;
 • недопущення абортів.

Самолікування - табу!

Безконтрольний прийом будь-яких препаратів (в тому числі і протизаплідних таблеток), без попередньої консультації з фахівцем, неприпустимий. Призначати медичні препарати, а також лікувальні процедури (наприклад, спринцювання) може тільки кваліфікований лікар.

Якщо ви зіткнулися з проблемами при зачатті, не відкладайте візит до лікаря «в довгий ящик». Пам'ятайте, що на ранніх стадіях хвороба легше піддається лікуванню, в результаті чого вагітність наступає швидше.