м. Київ, проспект Перемоги, 121-Б 8:00 - 18:00 ПН-СБ

Донорство при лікуванні жіночого безпліддя

Компенсація для донорів ооцитів і сурогатних матерів

Донация ооцитів (яйцеклітини) від 25 000 грн до 35 000 грн за витрачений час і витрати
Сурогатне материнство до 520 000 долл від генетичних батьків

Всі ми вже давно звикли до того, що лікарі активно користуються послугами донорів для переливань крові або трансплантації органів. Така практика дозволяє навіть у важких випадках врятувати життя пацієнтові. Однак таке явище, як донорство чоловічих і жіночих статевих клітин як і раніше на периферії уваги пацієнтів. Тим часом донорство сперми і ооцитів в ряді випадків дуже ефективне для боротьби з безпліддям.

За прикладом банку сперми багато клінік по всьому світу обзаводяться і банком жіночих яйцеклітин. Критерії відбору донорів вельми щадні:

  • жінці повинно бути до 30 років,
  • у неї повинна бути хоча б одна здорова дитина.

Після отримання згоди на донорство яйцеклітин, жінка зобов'язана пройти кілька видів обстежень, зокрема:

  • клінічне,
  • ультразвукове,
  • генетичне.

Якщо тести не виявили жодних відхилень, жінка може стати донором яйцеклітини: інформація про її фізіологічні параметри переходить в базу даних медичного закладу. Таким чином, при необхідності навіть сам пацієнт може ознайомитися з усіма цими характеристиками (вік, вага, зріст, група крові тощо).

На жаль, орієнтація на західний зразок життя часто призводить жінок до необхідності звернутися за допомогою в банк ооцитів. І справа тут може навіть не торкатися безпліддя: просто в гонитві за кар'єрою, особистою реалізацією жінка переходить вікову межу, через що завагітніти стає все важче (після сорока років функція яєчників починає згасати, наслідком чого є формування не зовсім дієздатних яйцеклітин). Крім того, бувають випадки, коли молодій жінці, здатній самостійно завагітніти, з якої-небудь причини видаляють яєчники (це може бути травма, аварія і т.д.).

Саме в таких випадках рекомендується скористатися допомогою анонімних донорів яйцеклітин. Завдяки новітнім технологіям вживлення донорської жіночої клітини не представляється проблематичним, а значить, багато жінок можуть відчути нарешті радості материнства.

Слід сказати також і про таке, поки що не надто поширене, явище, як донорство ембріонів. Запліднені яйцеклітини зберігаються в спеціальному кріобанку, після чого можуть бути пересаджені жінці старшого віку, яка за своїми фізіологічними особливостями вже не може сама завагітніти.

Донорські яйцеклітини

Багато жінок можуть завагітніти і народити здорових дітей, використовуючи донорські яйцеклітини.

Деякі жінки безплідні і не можуть використовувати власні яйцеклітини. Для цих жінок цикл ЕКЗ з використанням донорських яйцеклітин - шанс завагітніти.

Нездатність жінки виробляти яйцеклітини може виникнути з кількох причин, включаючи погано розвинені яєчники, низьку функцію або недостатність яєчників (передчасна менопауза), перенесені раніше операції або лікування раку, з використанням хіміотерапії і променевої терапії.

Ми допоможемо вам почати процес підбору донора яйцеклітин. Ви почнете з перегляду анонімних профілів донорів яйцеклітин, щоб вибрати найбільш підходящого донора для вас і вашої родини. Надана нами інформація про особистість донора яйцеклітини може включати в себе: вік, зріст, вагу, колір очей і волосся, форма обличчя, губ, носа, а також хобі донора. Ваше ім'я або будь-які дані про Вас теж будуть передані донору.

Медичний центр ІГР використовує тільки тих донорів, які відповідають суворим критеріям ВООЗ.

Як проходить вся процедура?

Якщо ви віддаєте перевагу свіжому циклу, то лікування включає в себе синхронізацію циклів: вашого і донора. Донор яйцеклітин протягом 2 тижнів, щодня отримує ін'єкції гормонів. А ви, як одержувач яйцеклітин, приймаєте естроген, також 2 тижні, щоб потовщити слизову оболонку матки при підготовці до перенесення ембріонів.

Ви і донор будете регулярно проводити ультразвукове сканування. У разі донора - потрібно контролювати зростання фолікулів яйцеклітини, а в вашому випадку - вимірювати товщину слизової оболонки матки.

В день пункції донора, у вашого партнера просять взяти зразок сперми, щоб запліднити отримані яйцеклітини і, як результат, отримати ембріони.

Зазвичай ембріони готові до перенесення в матку вже через 3-6 днів після їх культивування. Решта ембріонів гарної якості можуть бути заморожені для подальшого використання.