м. Київ, проспект Берестейський, 121-Б 8:00 - 17:00 ПН-СБ

Ведення вагітності

Вартість ведення вагітності

Ціни на послуги

Медичний центр ІГР, піклуючись про здоров'я майбутніх мам, ввів послугу за підрахунком ризику виникнення прееклампсії (пізнього гестозу).

Як відомо, прееклампсія - це важкий фізіологічний стан вагітних, при якому порушується мозковий кровообіг, функціонування нирок і печінки, знижується кровопостачання плода, внаслідок чого відбувається затримка його розвитку. Щоб виявити схильність до виникнення прееклампсії на ранніх термінах вагітності (перший триместр) і вчасно проводити профілактичні заходи, ми проводимо комплексну оцінку індивідуального ризику. Для розрахунків враховується сукупність біохімічних і біофізичних показників, а також анамнез вагітної і результати УЗД. Саме такий підхід виділяє нашу послугу серед аналогічних, пропонованих іншими медичними установами.

Особливістю даного аналізу для пацієнта є те, що всі виміри повинні виконуватися в один день. Також, забір крові у вагітної проводять вранці, строго натщесерце (або не раніше, ніж через 8 годин після останнього прийому їжі). Результати по визначенню ризику виникнення прееклампсії будуть доступні через 4-5 днів на рецепції МЦ ІГР.


Медичний центр ІГР завжди надає тільки висококваліфіковані послуги з лікування безпліддя, піклуючись про Ваше всебічне здоров'я!

Лабораторні дослідження при веденні вагітності

  1. Дослідження крові:

    2. Інші дослідження:

Що таке скринінг?

Сучасній медицині під силу виключити більшу частину спадкових і вроджених хвороб ще до появи малюка на світ. В основі цієї діагностики лежить добре організована система обстеження вагітних жінок.

На жаль, більшість дітей з хромосомними аномаліями народжуються у здорових батьків, так як хромосомна патологія можлива при вагітності в будь-якому віці і не залежить від стану здоров'я сім'ї та наявності здорових дітей.

Слово «скринінг» в перекладі з англійської означає «просівання». За допомогою цього методу можна виявити вагітних з високим ризиком хромосомної патології у плода. Найбільш поширені - синдроми Дауна і Едвардса, а також вроджені вади центральної нервової системи. Пренатальні (дородові) скринінгові програми, засновані на виявленні ультразвукових та біохімічних маркерів хромосомних хвороб використовуються сьогодні в усьому світі.

Які дослідження входять в пренатальний скринінг?

Перш за все - це УЗД в терміні 11-14 і 15-19 тижнів вагітності з пошуком специфічних ознак хромосомних хвороб, дослідженням органів і систем плода, а також плаценти, пуповини, навколоплідних вод. В Інституті генетики репродукції ультразвуковий скринінг вагітних проводиться на апараті останнього покоління «Voluson», що дозволяє провести обстеження плода з максимально можливою на сьогоднішній день ефективністю.

Біохімічний скринінг також проводять в 2 етапи: в терміні 11-14 і 15-19 тижнів вагітності. Під час першого дослідження (його ще називають подвійним тестом) лікарі оцінюють вміст у крові жінки двох білків, які виробляються плацентою: плазмового протеїну (РАРР-А) і хоріонічного гонадотропіну (вільне володіння β-ХГЛ). Під час другого аналізу - потрійного тесту - визначається рівень трьох білків: альфа-фетопротеїну (АФП), общегоХГЧ і вільного естріолу. Концентрація маркерних речовин визначається з високою точністю іммунохемілюмінісцентним методом (закрита система IMMULITE 1000).

Яким чином розраховуються ризики?

Для обчислення ризиків використовується спеціальне програмне забезпечення. Просте визначення рівня показників у крові недостатньо для того, щоб вирішити, підвищений ризик аномалій розвитку, чи ні. Програмне забезпечення повинне бути сертифіковане для використання з метою пренатального скринінгу. На першому етапі комп'ютерного обрахування цифри показників, отримані при лабораторній діагностиці, переводяться в так звані MoM (multipleofmedian, кратне медіани), що характеризують ступінь відхилення того чи іншого показника від медіани. На наступному етапі розрахунку проводиться поправка MoM на різні чинники (маса тіла жінки, наявність деяких захворювань, куріння, багатоплідна вагітність і т. Д.). В результаті виходять так звані скориговані MoM. На третьому етапі розрахунку скориговані MoM використовуються для розрахунку ризиків. Програмне забезпечення спеціальним чином налаштовується під використовувані в лабораторії методи визначення показників і реактиви. Неприпустимо розраховувати ризики з використанням аналізів, зроблених в іншій лабораторії.

При виявленні лікарями високого ризику проблем, майбутній мамі рекомендується зробити инвазивне дослідження (забір навколоплідних вод або ворсин плаценти) і визначити хромосомний набір плоду, який точно відповість на питання: здорова або хвора майбутня дитина. Досвід проведення інвазивних досліджень у лікарів Інституту генетики репродукції - понад 25 років.

Цитогенетичне дослідження (аналіз хромосомного набору) дозволяє вивчити кількісні та якісні характеристики хромосом плода. Для даного аналізу використовуються як стандартні цитогенетичні, так і сучасні молекулярно-цитогенетичні методи, наприклад, гібридизацію in situ (FISH- fluorescent in situ hybridization), що дозволяє в найкоротші терміни досліджувати хромосоми 13, 18, 21, X, Y. Кількісні порушення перерахованих хромосом є причиною найпоширеніших патологій, таких як синдром Патау, синдром Едвардса, синдром Дауна і т.д.

Заключним етапом пренатального скринінгу є консультація лікаря-генетика за результатами скринінгу і подальшого ведення вагітності.

В Інституті генетики репродукції проводиться понад 5000 скринінгових і більше 600 пренатальних цитогенетичних досліджень в рік. Багаторічному досвіду фахівців з пренатальної діагностики Інституту довіряють провідні генетики та акушери-гінекологи України.