м. Київ, проспект Перемоги, 121-Б 8:00 - 17:00 ПН-СБ

Процедура TESA при лікуванні чоловічого безпліддя

Процедура TESA при лечении мужского бесплодия в Киеве

Однією з найбільш поширених причин чоловічого безпліддя є відсутність в еякуляті (сім'яній рідині) сперматозоїдів. Такий патологічний стан називається азооспермія. Захворювання виявляється за допомогою нескладної процедури, пов'язаної з забором сім'я і мікроскопічним аналізом його осаду при центрифугуванні. Даний недуг має дві форми:

Проте, таке серйозне захворювання не скасовує можливості обзавестися довгоочікуваним потомством. При цьому немає потреби вдаватися до допомоги сурогатної матері. Допомогти чоловікові може процедура під скороченою назвою TESA. По суті, це біопсія яєчка. Голка вводиться в передню частину органу для забору сім'я і маленького шматочка тканини. У здобутому матеріалі знаходять рухливі здорові сперматозоїди з завершеним сперматогенезом, після чого їх можна використовувати при процедурах ЕКЗ і ІКСІ.

Причинами обструктивної азооспермії, частіше за все, виступають інфекційні хвороби статевих органів, переохолодження, авітаміноз.

Секреторна азооспермія пов'язана з порушенням роботи самого яєчка, внаслідок чого воно не виробляє чоловічі клітини. Патологія виникає з наступних причин:

Після забору біоптату і шматочка тканини яєчка матеріал відправляється на дослідження ендокринолога. Якщо сперматозоїди в рідині виявлені, необхідно виявити найздоровіші і функціональні клітини для процедури ІКСІ («ручного» введення сперматозоїда в яйцеклітину). Селекція проводиться з урахуванням таких критеріїв:

Якщо TESA проведена вдало (вийшло зібрати достатньо функціональних сперматозоїдів), клітини можуть бути введені в мембрану яйцеклітини вже через 72 години. Крім того, сперматозоїди можуть бути заморожені, що допомагає уникнути повторної біопсії при першому несприятливому результаті ЕКЗ або ІКСІ.

Хоча TESA - процедура, яка увійшла в практику зовсім недавно, показники результативності у неї дуже високі. Якщо раніше діагноз азооспермия означав стовідсоткове безпліддя чоловіка, то тепер за допомогою забору сім'я і ін'єкційного введення його в яйцеклітину збільшилася кількість людей, які зазнали радості батьківства.

Таке питання як лікування безпліддя у чоловіків, часом, ніяк не може обійтися без цієї процедури.