м. Київ, проспект Перемоги, 121-Б 8:00 - 18:00 ПН-СБ

Обстеження

Найбільш інформативними і часто вживаними методами діагностики в гінекології лабораторні дослідження. Як правило, без здачі аналізів не обходиться жоден візит до гінеколога. Крім того, часто саме результати лабораторних досліджень дозволяють правильно поставити діагноз, а значить призначити ефективне лікування жннского безпліддя.

Лабораторні дослідження у гінекології виконуються, як мінімум, три рази:

Найбільш значущими і поширеними у гінекології э такі аналізи, як мазок секрету з статевих органів, аспірат порожнини матки, бактеріологічні зіскрібки.

Щоб результати лабораторних досліджень були достовірними, важливе значення відіграє підготовка до здачі аналізів.

Перед здачею гінекологічних аналізів, щоб уникнути спотворення результатів і постановки неправильного діагнозу забороняються:

Також лікарі рекомендують завчасно (як мінімум, за 2 тижні) припинити прийом будь-яких антибактеріальних препаратів і антисептичних засобів.

Забір матеріалу для аналізів також не проводиться під час менструації.

Найбільш часті лабораторні дослідження у гінекології це:

  1. мікроскопія мазка (аналіз, більш відомий, як звичайний мазок із статевих органів, який дозволяє визначити мікрофлору піхви, а також ступінь його чистоти і наявність у виділеннях умовно-патогенних і патогенних мікроорганізмів, які можуть свідчити про наявність запального процесу або різних статевих інфекцій);
  2. бактеріологічні посіви (береться для визначення збудника, що викликав паталогічний процес в статевих органах, а також підбір антибактеріального препарату, у якому найбільшою мірою чутливий виявлений мікроб);
  3. цитологічні дослідження (проводяться з метою визначення наявності в статевих органах злоякісних новоутворень і онкологічних процесів і дозволяють виявити недугу на ранніх стадіях);
  4. ПЛР-діагностика (особливий метод дослідження, який дозволяє визначити у мазку наявність навіть незначної кількості молекул ДНК того чи іншого збудника. Найбільш часто використовується для виявлення найнебезпечніших для здоров'я людини вірусних інфекцій ВІЛ, папіломовірусу, герпесу, гепатиту, гонореї і т. п.).

Завдяки достовірним даним лабораторних аналізів лікар має можливість правильно встановити діагноз і призначити адекватне лікування в кожному конкретному випадку.

В даний час лабораторна діагностика у гінекології - це комплекс заходів, спрямований, перш за все, на профілактику різних гінекологічних захворювань. Саме тому регулярні огляди у гінеколога і здача основних аналізів - обов'язкова складова життя кожної жінки, яка піклується про своє «жіноче» здоров'я.