м. Київ, проспект Перемоги, 121-Б 8:00 - 18:00 ПН-СБ

Інформування про нову послугу «Оцінка морфологічних характеристик еякуляту за критеріями Крюгера»

Як відомо, морфологічні характеристики сперматозоїдів безпосередньо впливають на їх здатність запліднювати ооцит, який в подальшому формує зиготу і бластоцисти. Як відомо, патології шийки і хвоста перешкоджають нормальному просуванню статевої клітини, а дефекти в голівці - самому запліднення, так як в голівці знаходиться ДНК, тому дефекти головки часто пов'язують з виникненням генетичних порушень в ембріоні.

Тому для більш досконалого аналізу будови чоловічих статевих клітин були розроблені строгі критерії, запропонував професор Крюгер, які точно відображають якість сперматозоїдів і взаємозв'язок даного показника з фертильністю чоловіки. Для дослідження морфології по Крюгеру використовується забарвлення еякулята по Папаніколау - це дозволяє під мікроскопом точно оцінити будова сперматозоїдів, використовується світлова мікроскопія, збільшення в 100х з масляною іммерсіі. Підраховується 200 сперматозоїдів, причому в підрахунок приймається тільки цілий сперматозоїд, тобто з головкою і хвостом. Якщо є багато вільних головок або хвостів (> 20% від загального числа сперматозоїдів), це вказується окремо. Сперматозоїд, не має морфологічних дефектів, визначається як нормальне. Всі відхилення від нормальної морфології визначаються як дефекти. Всі прикордонні форми також відносяться до дефектів.

Оценка морфологических характеристик эякулята по критериям Крюгера

Інтерпретація результатів проводиться за наступною схемою:

  • 14% і більше нормальних сперматозоїдів - людина вважається фертильним, частота настання вагітності вище 25%;
  • 5-14% нормальних сперматозоїдів - задовільний результат, людина вважається субфертильна / фертильним, частота настання вагітності 24-25%;
  • 0-4% нормальних сперматозоїдів - незадовільний результат - людина вважається субфертильна, частота настання вагітності не перевищує 15%.

Підготовка пацієнта до забору матеріалу для дослідження морфології сперматозоїдів по Крюгером не відрізняється від загальних правил при здачі еякуляту для стандартної сперматограми. Найважливішими вимогами є:

  • Утримання від сексу 3-5 днів
  • Відсутність підвищеної температури тіла в момент забору матеріалу, а також за данину процедурі
  • Заборона відвідування саун, лазень і будь-якого тривалого перебування під дією високих оточуючих температур.
  • Бажано за день виключити вживання алкоголю і гострої їжі.

Термін виконання аналізу морфології сперматозоїдів по Крюгером -1-2 робочих дня. Результати будуть направлятися електронною поштою рецепції МЦ ІГР.