м. Київ, проспект Перемоги, 121-Б 8:00 - 18:00 ПН-СБ

Куріння і прееклампсія можуть стати причиною безпліддя жінок


Зниження концентрації кисню під час вагітності може викликати безліч проблем для майбутньої дитини, включаючи безплідність.

Нещодавно вчені Кембриджського університету провели дослідження, в ході яких виявили, що гіпоксія, викликана курінням і прееклампсією, може стати причиною безпліддя.

Дослідження було проведено, щоб допомогти провести паралелі в тому, як низьке постачання кисню призводить до серйозних проблем під час вагітності.

Доктор Кетрін Айкен з дослідників пояснила: «Низький рівень кисню змушує тканину яєчника жінки швидше старіти. Іншими словами, жінка стає безплідною в більш молодому віці».

Що таке гіпоксія?

Внутрішньоутробна або гестаціонна гіпоксія - це стан, який виникає, коли плід не отримує достатньої кількості кисню для розвитку.

Це може бути викликано через:

  • Куріння матері

  •  Закупорки в пуповині

  •  Інфаркту плаценти (блокування кровопостачання плаценти)

  •  Життя на великій висоті

  •  Материнського ожиріння

Внутрішньоматкова гіпоксія може привести до проблем у розвитку плоду в утробі матері і навіть до синдрому раптової дитячої смерті (СРДС).

Загальновідомо, що нестача кисню в матці також збільшує ризик серцевих захворювань у потомства.

Гіпоксії можна уникнути, якщо не курити під час вагітності, але є й інші неминучі фактори, такі як прееклампсія.

Що таке прееклампсія?

Прееклампсія є серйозним ускладненням, з яким жінки стикаються в основному в другій половині вагітності. В цьому випадку плацента може не отримати достатньої кількості крові, в результаті чого дитина буде народжена дуже маленькою.

За іронією долі, найкраще лікування прееклампсії - пологи. Якщо дитині 37 тижнів або більше, ваш лікар може порекомендувати починати пологи, перш ніж ситуація погіршиться.

Найбільш поширені симптоми включають високий тиск, зміни зору, швидке збільшення ваги, запаморочення, болі в животі і голові, набряки і т.д.

Якщо не лікувати відразу, це може закінчитися смертельним результатом для матері і дитини. Деяким жінкам діагностують захворювання на ранній стадії, і в цьому випадку вони повинні регулярно консультуватися з лікарем, щоб упевнитися, що вагітність протікає безпечно, поки дитина не стане досить розвиненою для пологів.

Як низький рівень кисню впливає на фертильність?

При зниженні рівня кисню кількість фолікулів в яєчнику також зменшується. У жінки під час кожного менструального циклу з кожного фолікула буде з'являтися як мінімум одна яйцеклітина.

Однак ці фолікули вказують на кількість яйцеклітин, а не на якість, а адже саме це впливає на успішне запліднення і вагітність. Якість яйцеклітин залежить від інших факторів, таких як вік, спосіб життя і загальний стан здоров'я.

Навіть якщо для успішної вагітності вам знадобиться тільки одна якісна яйцеклітина, кількість все одно важлива, тому що чим більше яйцеклітин, тим вищі шанси на зачаття.

Джерело: Infertility Aide