м. Київ, проспект Перемоги, 121-Б 8:00 - 18:00 ПН-СБ

ЕКЗ ПІСЛЯ 40 РОКІВ

Успішність ЕКЗ після 40 років залежить від ряду факторів які відрізняють цю категорію пацієнтів. Найбільш значущим є жіночий фактор.

По-перше існує пряма зворотна залежність між віком жінки і частотою анеуплоїдії (неправильна кількість хромосом) в її яйцеклітинах, так якщо в 20 років тільки близько 30% яйцеклітин з анеуплоїдій і 70% нормальних то в 40-45 років 70-80% з анеуплоїдій і 20-30% нормальних, а після 45 з анеуплоїдій більш 90-95%. Таке незначне кількість клітин з нормальним набором хромосом у жінок після 40 років - має суттєвий негативний вплив на успішність ЕКЗ. Аналогічна взаємозв'язок з віком і у овариального резерву, тобто чим старше жінка тим менше яйцеклітин можна отримати в програмі ЕКЗ, а чим менше клітин тим нижче шанси, є особливо актуальним і швидко зменшення овариального резерву відбувається після 40. Тому часто у жінок даної вікової категорії найбільш раціонально буде використання донорських яйцеклітин, що дозволяє, вирішивши обидві ці проблеми - кількість і якість (частота анеуплоїдії) яйцеклітин, отримати результати ЕКЗ порівнянні з такими у молодих здорових жінок ін. Природно оптимальне рішення можуть прийняти тільки спільно лікар і пацієнтка з урахуванням індивідуальних особливостей серед яких крім основних - віку і овариального резерву (оцінюється на підставі УЗД і рівня АМГ крові на 2-3 день місячних), важливо також наявність або відсутність вагітностей і дітей, причина безпліддя, наявність супутньої гінекологічної патології, здоров'я партнера та ін.

У той же час кваліфіковане застосування сучасних технологій за умови відповідного настрою і готовності долати труднощі у пацієнтів (висока ймовірність необхідності більш тривалого лікування, більш висока ціна лікування порівняно з пацієнтками в віці до 40 років) дозволяє досягти позитивного результату у значної частини пацієнток даної вікової категорії з використанням їх власних яйцеклітин.

Медичний центр ІГР володіє великим досвідом успішного лікування таких пацієнток. У нашій клініці впроваджено і використовуються всі найсучасніші методи лікування, що дозволяють поліпшити результативність у даній категорії пацієнток, в тому числі і ультрасучасні методики реконструкції ооцитів пацієнтки з використанням донорських ооцитів (збільшення кількості та покращення якості яйцеклітин, збереження генетичного споріднення пацієнтів і дитини).

Безумовно, що крім вищезгаданих основних чинників, мають значення загальне стан здоров'я жінки, наявність важких захворювань, супутньої гінекологічної патології (ендометріоз, фіброміома, патологія ендометрію і ін.), Стан здоров'я партнера.